O společnosti

Společnost Prestar s.r.o. byla založena v roce 1991 pod původním názvem KVM, spol. s r.o. s cílem vyrábět a dodávat a montovat celky pro spalovny odpadů v tuzemsku a v zahraničí. Po prvních čtyřech letech svého podnikání došlo ke změnám v majetkových podílech společnosti a ke transformaci na společnost pod novým názvem Prestar, s.r.o. Současně s touto změnou byl nastartován nový směr - vývoj a prodej vlastních výrobků.

Postupně firma Prestar zakoupila technické know-how speciální zvedací techniky břemen a know-how strojů zajišťujících zpracování ocelových trubek a tyčí.

V roce 2001 firma Prestar, s.r.o. investovala do pozemků na okraji obce Vávrovice u Opavy a začala budovat sídlo firmy s výrobními halami o ploše 6 400 m2. Výstavba výrobního areálu byla dokončena v roce 2008.

Postupným technickým rozvojem výrobků si firma Prestar vybudovala svou pozici na trhu v Česku a  v Evropě v obou výrobkových oblastech. Speciální zvedací technika pro přístavy, hutě, sklady a výrobní provozy nachází uplatnění v Česku, Polsku, Slovensku a Rusku.

Výrobní linky pro dělení, rovnání, broušení a balení trubek jsou na základě požadavků zákazníků vybaveny řídícími systémy a pracují v plně automatizovaném provozu. Tyto speciální stroje a výrobní linky již našly své zákazníky v Česku, na Slovensku, Polsku, Rakousku, na Ukrajině a v Rusku.

V roce 2020 byla vedením firmy vytvořena a přijata strategie dalšího rozvoje v oblasti vývoje produktů, v oblasti automatizace a v oblasti metod řízení.

Ve společnosti Prestar pracuje v současnosti okolo 150 lidí. Prestar stále více investuje nejen do vývoje nových strojů, ale také do výchovy a vzdělávání svých zaměstnanců.

Přijďte se k nám podívat!